A24.com.tr » yaşam » 81 ilde eş zamanlı 'Son sürat' operasyonu

81 ilde eş zamanlı 'Son sürat' operasyonu

81 ilde eş zamanlı 'Son sürat' operasyonu

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerce yurt genelindeki tüm şehirlerde eş zamanlı asayiş denetlemesi gerçekleştirildi. Operasyon sonucu çok sayıda sürücüye ceza yağdı.

Emniyet, on binlerce personeliyle 81 ilde denetlemeye çıktı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde 81 ilde motosikletlere yönelik “Son sürat” uygulaması ve operasyonlar yapılıyor.

Habertürk Haber Merkezi'nden Mustafa Şekeroğlu'nun aktardığı bilgilere göre, 81 ilde sabah 08:00'de eş zamanlı düzenlenen ‘Son sürat’ adlı uygulama ve operasyonda Jandarma sorumluluk alanlarında Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı ekipler de görev yapıyor. Uygulamada 4 bin 315 noktada 6 bin 873 ekip ile birlikte 25 bin 247 personel yer aldı.

BİRÇOK SÜRÜCÜYE CEZA YAZILDI

Belirlenen sabit noktalarda, motosiklet sürücüleri durduruldu. Polis ve Jandarma ekipleri tarafından yapılan kontrollerde motosikletlerin plaka, sigorta, ruhsat ve şasi numaraları kontrol edildi. Çalıntı ve herhangi bir eksiği bulunan birçok motosiklet trafikten men edildi. Kaskını takmayan ve eksik evrakları bulunan sürücülere de para cezası kesildi. 

YORUMLAR
  Galaxy Note 7’lerin üretimi durduruldu!
Galaxy Note 7’lerin üretimi durduruldu!