A24.com.tr » yaşam » 70 Milyon Milli Piyango (2019) talihlisi kimdir, ne iş yapıyor?

70 Milyon Milli Piyango (2019) talihlisi kimdir, ne iş yapıyor?

70 Milyon Milli Piyango (2019) talihlisi kimdir, ne iş yapıyor?

Her yılbaşı binlerce vatandaşın büyük umutlarla oynadığı Milli Piyango'nun 2019 yılında 70 milyon liralık ikramiyesini kazanan şanslı kişinin Naci Koloğlu olduğu gündeme geldi.. Naci Koloğlu kimdir?

 Milli Piyango'nun bu yıl kazanan talihlisi Naci Koloğlu'nun kim olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

70 milyon TL büyük ikramiyenin çıktığı iddia edilen Naci Koloğlu kimdir? Naci Koloğlu nereli kaç yaşında? Elazığ doğumlu olan Naci Koloğlu, Kolin yönetim kurulu başkanıdır. Müteahhitlik ve enerji şirketi bulunan Koloğlu Milli Piyango talihlisi mi? 

İDDİALARIN ARDINDAN İDAREDEN AÇIKLAMA

MPİ'den yapılan açıklamada, bazı basın yayın organları ve internet siteleri ile sosyal medyada, 70 milyon liralık yılbaşı özel çekilişi büyük ikramiyesiyle ilgili asılsız haberlere yer verildiği belirtildi.

Açıklamada, 31 Aralık 2018'deki yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyenin Kadıköy Şubesi'ne sevk edilen ve bu şubece de Ali Özçalımlı isimli bayiye satılan 7615536 numaralı tam bilete isabet ettiği hatırlatılarak, "Söz konusu biletin talihlisi ikramiyesini almak üzere henüz idaremize başvuruda bulunmamış ve ikramiye ödemesi yapılmamıştır." değerlendirmesinde bulunuldu.

HDP Diyarbakır Milletvekili Adnan Selçuk Mızraklı, "70 milyonluk ikramiye Kolin İnşaat'ın sahibi Naci Koloğlu'na çıktı" iddiasını gündeme taşımıştı. HDP'li Mızraklı, Twitter üzerinden "Naci Koloğlu, Kolin İnşaat'ın başkanı. Ne hikmetse bir tam bilet alıyor ve ikramiye ona çıkıyor. O da yetmiş milyonu Bilal Erdoğan'ın vakfına bağışlıyor. Tesadüfün böylesi, tebrik etmek lazım" paylaşımını yapmıştı.

Koloğlu Milli Piyango talihlisi mi?

Yıllık 1.5 milyar dolarlık ciroya sahip Kolin Şirketler grubu başkanı Kolin İnşaat'ın sahibi Naci Koloğlu, ulaştırma ve altyapı projeleri olmak üzere, tarım ve enerji projeleri ile bina, konut ve endüstriyel tesis projeleri yönetmektedir. Libya, Uganda ve Sırbistan'a kadar geniş bir coğrafyada hizmet veren Naci Koloğlu ve şirketi adını en son, 3. Havalimanı ortaklığında e aynı zamanda Boğaziçi Elektrik A.Ş'nin ortaklarından biri olarak duyurdu.

70 Milyon TL Bilal Erdoğan vakfına mı bağışlandı?

Sosyal medyada iddialara göre, 70 Milyon TL çıkan Naci Koloğlu, 70 Milyon TL Bilal Erdoğan'ın vakfına bağışladı iddia edildi. Milli Piyango idaresi konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Konuyla ilgili resmi açıklama gelince sizlere aktaracağız.

 

YORUMLAR
  Uluslararası Adana Film Festivali'ne damga vuran el sıkmama olayına Meltem Cumbul'dan açıklama geldi!
Uluslararası Adana Film Festivali'ne damga vuran el sıkmama olayına Meltem Cumbul'dan açıklama geldi!