A24.com.tr » eğitim » 2018 Mebbis sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları ve atama sonuçları

2018 Mebbis sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları ve atama sonuçları

2018 Mebbis sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları ve atama sonuçları

2018 Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları açıklandı mı? İşte merak edilen bütün detaylar ve gelişmeler...

MEB, 2018 Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçlarını açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) resmi Twitter adresinden sonuçların açıklandığını duyurdu. Binlerce öğretmenin merakla beklediği sonuçlara MEBBİS öğretmen girişi yaparak ulaşılabilecek. Peki sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman başlayacak? Merak edilen bütün detaylar ve ortaya çıkan bilgiler...

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), düzenlenen sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları açıklandı. Sonuçlar, "www.meb.gov.tr" internet adresinde yayınlandı. Bakanlığın sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar 13 Temmuz'a kadar yapılabilecek.

Atama tercihleri 17 Temmuz ile 20 Temmuz arasında alınacak. Atama sonuçları ise 23 Temmuz'da belli olacak. Adaylar, sözlü sınav sonuçlarına TC kimlik numaraları ile "www.meb.gov.tr" internet adresinden ulaşabilecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA SONUÇLARI MEBBİS'TE

Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçlarına MEBBİS (mebbis.meb.gov.tr) adresi üzerinden ulaşılabilecek.

SINAV İTİRAZLARI 

 

2018 Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçlarına itirazlar,11-13 Temmuz tarihleri arasında alınacak.

ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN?

Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri, MEB'in yaptığı açıklamaya göre, 17-20 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak.

SÖZLÜ SINAVDAN EN AZ 60 ALANLAR TERCİH YAPABİLECEK

Sözlü sınavda adaylar, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, iletişim becerileri, öz güven ile ikna kabiliyeti, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, topluluk önünde temsil yeteneği, eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecek. Sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecek.

KPSS’DE TABAN PUAN EN AZ 50

Adaylar; Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (Lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil ( İngilizce), rehberlik, okul öncesi ve sınıf öğretmenliği alanları bakımından ‘KPSSP121’ puan türünden; Almanca, Arapça, Çince, Fransızca ve Rusça alanlarına ‘KPSSP120’ puan türünden, diğer alanlar bakımından ise KPSSP10 puan türünden 50 ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla başvurabilecek.

EN BÜYÜK KONTENJAN SINIF ÖĞRETMENLİĞİNE

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) martta yapacağı 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasıyla ilgili kontenjan bilgilerini de paylaşmıştı. Buna göre en çok kontenjan 3 bin 806 ile sınıf öğretmenliğine ayrılırken, onu 2 bin 2 ile İngilizce ve 1.907 ile din kültürü ve ahlak bilgisi branşları takip etti. 2018 yılı sözleşmeli öğretmenlik için başvurular 2-8 Mart; sözlü sınavlar ise 14 Nisan-8 Mayıs arasında yapılacak.

Sözleşmeli öğretmenlik 2018 başvuruları için artık son günler. Milli Eğitim Bakanlığı'nca alınacak olan 20 bin sözleşmeli öğretmen ön başvurularının tamamlanması için kısa bir süre kaldı. Peki sözleşmeli öğretmen başvuruları nasıl yapılır? Gerekli şartlar neler? Öğretmen atamalarıyla ilgili son gelişmeleri ve ayrıntılı açıklamaları sayfamızdan bulabilir, ilkatama.meb.gov.tr adresinden 20 bin sözleşmeli öğretmen başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLAR
  Yıllar sonra Demet'ler birbirine girdi!
Yıllar sonra Demet'ler birbirine girdi!