A24.com.tr » yaşam » 2017 regaip kandili ne zaman | 3 aylar ne zaman

2017 regaip kandili ne zaman | 3 aylar ne zaman

2017 regaip kandili ne zaman | 3 aylar ne zaman

Müslüman alemi için manevi önemi çok büyük olan 'Üç aylar' içerisinde yer alan Regaip Kandili ne zaman? Regaip Kandilinde neler yapmak gerekir?

 Müslümünlar için büyük önem arz eden Üç aylar; Recep, Şaban ve Ramazan ayları ile birlikte Regaip Kandili, Berat Kandili, Miraç Kandili, Kadir gecelerinde nasıl ibadet edilmelidir?

Üç Ayların gelişini müjdeleyen ve Müslüman Toplumumuz için bulunmaz bir ibadet ve dua fırsatı olan Regaip Kandili giderek yaklaşıyor. Müslümanlar için Üç Aylar'ın ilk kandili olan ve Recep Ayı'nın gelişi ile faziletinden istifade edilecek olan 2017 Regaip Kandili'nin gelişi ile birlikte 2017'nin ilk kandili de gelmiş olacak.

Peki 2017 Regaip Kandili ne zaman? 2017 Regaip Kandili hangi gün?2017 Regaip Kandili'ne kaç gün var? işte merak edilen soruların yanıtları.

Regaip Kandili Recep Ayı'nın ilk Cumasıdır. 2017 yılında Üç Aylar 29 Mart 2017 Çarşamba günü başlıyor. Yani Recep Ayı'nın ilk günü 29 Mart olacak. Regaip Kandili de Recep Ayı içindeki ilk Cuma olacak. Bu yüzden Regaip Kandili beraberinde iyilikleri, güzellikleri ve hayırları da getirecek.Regaip Kandili 2017 yılının ilk kandili olacak. Bu nedenle halkımız bu geceyi ibadet ve dua dolu geçirmek istiyor. 

Kılınacak olan Nafile namazlar, gün içinde yapılacak ibadetler ve hayırlı işler, edilecek dualar ve tutulacak oruçlar,Regaip Kandili'nin daha da güzel değerlendirilmesine vesile olacak.2017 Regaip Kandili ne zaman?Recep Ayı'nın ilk Cuma'sı olan Regaip Kandili, 2017 yılında, 30 Mart 2017 Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece ihya edilecek. Regaip Kandili'ne sadece 10 gün kaldı. Bu gece Müslümanlar ibadet ve dua ile Allah'ın rızasını kazanmaya çalışacaklar. Yine gün içinde nafile namazlar kılmak, Regaip gecesi Tesbih namazı kılmak ve bolca Kur'an-ı Kerim okumak, tefekkür etmek gibi ibadetler de bu geceden alacağınız fazileti katlayacaktır.Regaip Kandili DuasıEuzü billahi mine'ş-şeytani'r-racîmBismillahi'r-rahmani'r-rahîmEy bizleri varlığa erdirenVar olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuranGüzeller güzeli rabbimiz!Sana sonsuz hamd ü senalar olsun.Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa'ya sonsuz salât ü selam olsun.İçinde bulunduğumuz şu mübarek Regaib Kandili münasebetiyle bu gecenin senin katındaki kutsiliğini de vesile edinerek dergâh-ı ilahînin önünde ellerimizi açıp yalvarıyoruz:YA İLAHE'L-ALEMİN!Bize verdiğin isteme duygusu ve istenenleri vereceğin inancıyla engin rahmetinin kapısına dayanıyor, şu mübarek Regaib gecesinde bir kere daha hâlimizi arz etmek istiyoruz.EY ÇARESİZLER ÇARESİ!Senin dualara icabet etme mecburiyetin yoktur;Ama bizim ona ihtiyacımız hissettiklerimizden de çoktur.Bütün dileklerimizi kabul buyurVe bunları kabulünü vicdanlarımıza duyur;Yalnızlıkla tir tir titreyen kalblerimizi iman ve itminanla doyur.EY KORUYUP KOLLAYAN ALLAHIM!Önümüzdeki şu upuzun hayat yolculuğunda, bizi kendi idrak ve ihsaslarımızın darlığıyla başbaşa bırakma;Akıllarımızı inhiraf ve sürçmelerden,Nefislerimizi cismânîliğin baskılarından,Gönüllerimizi de hevâ ve heveslerin öldürücü oklarından sıyanet eyle ya RabbiBiz kullarını; ilimde kibir ve gururdan,İbadette riya ve gaflettenVe duygularına renk attıran ülfetten koru ya Rabbi!Senin yolunda yürüyor gibi görünüp senden uzaklaşmak, kurbet atmosferinde iç içe firkat yaşamak,Hep rızadan söz edip gazap arkasından koşmak ne acıdır!Sen bizi kazanç yolu sanılan bu tür haybet vadilerinde ömür tüketmekten muhafaza buyur ya Rabbi

YORUMLAR
  Game of Thrones karakterleri Baba filminin dünyasına gitse nasıl görünürdü?
Game of Thrones karakterleri Baba filminin dünyasına gitse nasıl görünürdü?