A24.com.tr » politika » 16 Bakanlığın amblemlerinde değişikliğe gidiliyor

16 Bakanlığın amblemlerinde değişikliğe gidiliyor

16 Bakanlığın amblemlerinde değişikliğe gidiliyor

Yeni sisteme geçilmesinin ardından gelen değişimlerle birlikte bazı detaylar da yeniden düzenlenmeye başlandı. 16 Bakanlığın amblemlerinde değişiklik yapılacak.

 Alınan yeni kararla birlikte 16 bakanlığın logolarında değişikliğe gidilmesi bekleniliyor.

Türkiye, 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" ile tanıştı. Yeni sistemle birlikte kabinede köklü değişiklikler de yaşandı.

Yeni modele göre, bakanlıklar arasında etkin bir koordinasyon için önemli adımlar atıldı.

Bazı bakanlıklar birleştirilerek bakanlık sayısı 16'ya düşürüldü. Yeni yapılanma kapsamında bazı bakanlıkların da isimleri değişti.

Böylece kademeler azaltılarak, karar alım süreçlerine hız kazandırılması hedeflendi.

BAKANLIK AMBLEM VE LOGOLARI SİL BAŞTAN

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan liderliğinde yeni sisteme geçilmesi ile birlikte "başkanlık sistemi teşkilat şeması" da oluşturularak, güçlü koordinasyon ve verimli yönetim hedeflendi.

Bu kapsamda atılan son adımın detaylarına ise SuperHaber ulaştı.

Buna göre; Adalet, Dışişleri, İçişleri, Milli Savunma, Milli Eğitim, Sağlık, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Ulaştırma ve Altyapı, Çevre ve Şehircilik, Tarım ve Orman, Kültür ve Turizm, Gençlik ve Spor, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile, Hazine ve Maliye, Ticaret ile Sanayi ve Kalkınma Bakanlığı'nın aralarında bulunduğu 16 bakanlığın amblemleri yeniden tasarlanıyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından bakanlıklara iletilen amblem ve logolar tek örnek olarak hazırlandı. Bu logolarda ana hatlarıyla çerçevenin çizildiği ve taslak üzerinde çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

"T.C. Cumhurbaşkanlığı Bakanlık amblemleri" ismiyle bakanlıklara dağıtılan logoların, kırmızı renkte hazırlanması ve çift çember içinde, 16 Türk devletini temsilen yer alan yıldızlarla donatılması dikkat çekti.

 

YORUMLAR
  iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X'in fiyatı ne kadar olacak? Özellikleri ne? (iPhone X ve iPhone 8 Türkiye'de ne zaman satışa çıkacak? fiyatları Türkiye'de ne olacak?)
iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X'in fiyatı ne kadar olacak? Özellikleri ne? (iPhone X ve iPhone 8 Türkiye'de ne zaman satışa çıkacak? fiyatları Türkiye'de ne olacak?)

İlginizi çekebilecek diğer haberler