A24.com.tr » magazin » Survivor Ogeday'ın kardeşi Muhammed kimdir hastalığı nedir?

Survivor Ogeday'ın kardeşi Muhammed kimdir hastalığı nedir?

Survivor Ogeday'ın kardeşi Muhammed kimdir hastalığı nedir?

Survivor 2017'de Gönüllüler takımında yer alan başarılı yarışmacılardan Ogeday'ın oyunlar sırasında kardeşi için oynadığını söylemesi izleyicilerde meraka neden oldu. Peki Ogeday'ın kardeşi kim?

Ogeday neden yarışları kazandıktan sonra kardeşine armağan ediyor...?

OGEDAY GİRİŞKEN KİMDİR?

Ogeday Girişken, 1992 yılında İstanbul'da doğdu. Eğitimini Marmara Üniversitesi BESYO’da tamamlamıştır. Fenerbahçe kürek takımında lisanslı sporcu olan Ogeday, ülkemizi milli formayla temsil ediyor.

Litvanya'da yapılan U-23 Dünya Kürek Şampiyonası'nda Milli takım adına mücadele eden kürekçi Ogeday Girişken şampiyonayı 8. sırada tamamladı.

Kürek sporu içine girince “bana en yakın sporun bu olduğunu anladım” diyen Girişken, karşılaştığı zorlulukları “Ellerimiz çok acıyordu, su topluyordu, nasır bağlıyordu. Vücudumuzda çalışmayan kaslar, bu spor ile çalışmaya başlayınca ilk başta yürüyemez hale geldik.” sözleriyle dile getirdi. Kamplardan ötürü sosyal hayatının minimize olduğunu söyleyen Girişken, kürek sporunda önemli olan “kuvvetli çekmek” değil, aynı zamanda balans, teknik ve mental desteğinin çok önemli olduğunu söyledi.

Ben aç kalmaktan korkmam, onlar benimle yarışmaktan korksun sözleriyle tanıtım videosunda dikkat çeken Girişken’in performansı, gönüllüler takımını etkileyecek durumda. Yaptığı spordan ötürü vücut kaslarını en iyi şekilde kullanabilen sporcu, yarışmadaki birçok kulvardaki performansı takımını iyi bir yere getirebilir.

Kardeşiyle ilgiliyse bir şey açıklamıyor.


Athena Gökhan'dan referandum sonrası mesaj

YORUMLAR